close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • RENOWACJA PAŁACU PACÓW

 • 20 września 2013

  Polska firma WARBUD S.A. oraz litewski partner spółka LAKAJA wygrały przetarg na remont i przebudowę Pałacu Paców w Wilnie, gdzie w przyszłości swoją siedzibę będzie miała ambasada RP w Wilnie. W dniu 19 stycznia podpisano umowę na rozpoczęcie 18-miesięcznych prac budowlanych.

  Po podpisaniu umowy ambasador RP na Litwie J. Czubiński powiedział, że Pałac Paców jest nie tylko  wizytówką Polski, ale również Wilna – miasta łączącego tradycje i nowoczesność. 

  Trwają roboty budowlane związane z planowaną zmianą siedziby Ambasady RP w Wilnie. Zakres prac obejmuje kompleksową przebudową budynku Pałacu Paców tj. m.in.: osuszenie budynku i wzmocnienie fundamentów, przebudowę wnętrz, dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów technicznych i warunków bezpieczeństwa użytkowania oraz prawa pracy, wzmocnienie i modernizację elementów konstrukcyjnych budynku, wymianę połaci dachowych i konstrukcji dachu, renowację zabytkowych elementów pałacu wraz z renowacją polichromii ściennych, wykonanie  wszystkich instalacji wewnętrznych oraz sieci zewnętrznych, a także  remont istniejącej elewacji i  zagospodarowanie dziedzińca wewnętrznego.

  W zawiązku powyższym przepraszamy za ewentualne utrudnienia w ruchu w obrębie prowadzonej inwestycji oraz deklarujemy, że dokładamy maksymalnych starań aby minimalizować oddziałanie prowadzonych robót na otaczające sąsiedztwo.     

   

  Pałac Paców to  XVII-to wieczny  pomnik architektury,  podlegający ochronie przez państwo.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP nabyło Pałac Paców z przeznaczeniem na siedzibę Ambasady RP a także Konsulatu Generalnego oraz Instytutu Polskiego w Wilnie w 2007 roku za 33 miliony litów. Uroczystości otwarcia Pałacu Paców z udziałem ówczesnych prezydentów Polski i Litwy Lecha Kaczyńskiego i Valdasa Adamkusa odbyła się 11 października 2007 roku.

  Obiekt zlokalizowany jest w Wilnie przy ul. Šv. Jono 3 (ul. Św. Jona 3) na wileńskiej starówce.

  _DSC5223
  _DSC8797r
  E4
  E6
  gg4
  gg5
  Góra - dziedziniec

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: