close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 listopada 2015

  Przy wsparciu Ambasady RP w Wilnie odbyła się konferencja dot. udziału kobiet w biznesie pt. „Formuła Sukcesu” , w której udział wzięło 150 kobiet z wielu litewskich miast. W konferencji udział wzięła Dr Ewa Rumińska-Zimny – ekonomistka, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet przy Szkole Głównej Handlowej, wcześniej ekspert ONZ i UE ds. gender.

  Konferencję zorganizowała Litewska Sieć Kobiet Biznesu wraz z litewskim Ministerstwem Gospodarki oraz Ambasadą RP w Wilnie. Celem wydarzenia jest zainspirowanie kobiet do realizacji nowych idei biznesowych oraz stworzenie przestrzeni, gdzie w miłej atmosferze mogłyby wymienić się ideami dot. biznesu.

  Chargé d'affaires Ambasady RP Maria Ślebioda wyraziła zadowolenie z faktu udziału w tej inicjatywie, łączącej element promocji kontaktów gospodarczych między Litwą i Polską, oraz element promocji aktywności zawodowej kobiet, w tym w biznesie. Zwróciła uwagę na pozytywną dynamikę dwustronnych kontaktów handlowych oraz rozwój inwestycji wzajemnych. Podkreśliła wagę, jaką Polska przykłada do aktywizowania kobiet, ilustrując pozytywne tendencje w tej mierze przykładami i danymi. Wyraziła nadzieję, na dalszy rozwój współpracy Polek i Litwinek działających w biznesie!

  Podczas imprezy poruszono tematy  aktualne dla współczesnych kobiet biznesu:  miejsce kobiety w biznesie, mobilizacja i wykorzystanie swego potencjału w „męskim” świecie, sposoby na wykorzystanie swoich możliwości, realizacja  idei biznesowych, przyciągnięcie inwestycji, kultura innowacyjności w przedsiębiorstwie oraz  znaczenie mediów w  świecie biznesu.

  IMG_1132
  IMG_1139
  IMG_1143
  IMG_1153
  IMG_1155
  IMG_1156
  IMG_1159
  IMG_1162
  IMG_1172
  IMG_1174

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: