close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 października 2018

  Do Wilna przybyła grupa członków Klubu Stypendystów Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie ze Lwowa. Młodzi Polacy z Ukrainy przyjechali, aby poznać się ze swoimi rówieśnikami z Wilna. Pierwsze spotkanie przedstawicieli obydwu klubów odbyło się w Ambasadzie RP w Wilnie.

  Witając młodzież ze Lwowa i Wilna Ambasador Urszula Doroszewska podkreśliła, że młodzi Polacy z Litwy i Ukrainy są dla Polski bardzo ważni. Pozostając w krajach swojego zamieszkania, a więc na Litwie i na Ukrainie, rozwijając się, działając aktywnie tworzą współczesny wizerunek polskości. Obecny na spotkaniu konsul Marcin Zieniewicz dodał, że wileński Klub Stypendystów może liczyć na wsparcie Ambasady RP w Wilnie, zachęcił do wspólnych projektów Wilno-Lwów.

   

   

   

   

  Liderzy obydwu klubów, tj. Mariola Bujnicka z Wilna oraz Eugeniusz Wołoszyn ze Lwowa, podkreślili, że po spotkaniu młodzieży polskiej z obydwu krajów oczekują nawiązania stałej współpracy, realizacji wspólnych pomysłów. W ciągu najbliższych dwóch dni członkowie wileńskiego Klubu Stypendystów Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie zapoznają przyjaciół ze Lwowa z działalnością własną oraz innych organizacji młodzieżowych z Wilna. Nasi Rodacy ze Lwowa udadzą się również na Dożynki w Pikieliszkach, organizowane przez samorząd rejonu wileńskiego.

  studenci_lwowa_i_wilna-0375
  studenci_lwowa_i_wilna-0403
  studenci_lwowa_i_wilna-0407
  studenci_lwowa_i_wilna-0409

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: