close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  W Ambasadzie RP w Wilnie odbyła się konferencja pt. „Rynek gazu – wyzwania oraz możliwości współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej”.

  ,,Konferencja wpisuje się w temat niepodległości Polski i Litwy, ponieważ te połączenia gazowe nas zbliżają. Są też elementem stabilizacji naszej współpracy oraz stabilizacji i rozwoju naszej niepodległości, niezależności” – powiedziała w rozmowie z zw.lt ambasador Urszula Doroszewska. Dodała, że od wielu lat Polska i Litwa działały w kierunku wypracowania porozumienia w sprawie połączeń gazowych. ,,Zarówno w Polsce jak i na Litwie w ostatnim czasie zachodziły szybkie zmiany na rzecz niezależności. Podjęte były historyczne decyzje, związane z licznymi projektami infrastrukturalnymi, których celem jest powiązanie naszych krajów, stworzenie wspólnej odporności. Litwa od paru lat jest przekonana o otwarciu rynku gazu i to daje nam nadzieje na dobrą przyszłą współpracę’’ – zaznaczyła Doroszewska.

  Udział w wydarzeniu wzięli również minister energii RL Vaičiūnas, prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej Jarosław Niewierowicz, a także przedstawiciele najważniejszych spółek z Litwy i z Polski, które zajmują się gazem.

  Konferencja była organizowana przez Polsko-Litewską Izbę Handlową przy współpracy z Ambasadą RP na Litwie oraz wiodącym dziennikiem litewskim „Lietuvos Žinios”.

  IMG_9623
  IMG_9625
  IMG_9628
  IMG_9638
  IMG_9639
  IMG_9657
  IMG_9658

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: