close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 października 2018

  Szeroki wybór wydarzeń dla każdego widza: spektakle, koncerty, spotkania autorskie, wystawa fotograficzna i warsztaty teatralne. Już 18 października rusza 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu MONOWschód. W tym roku pod hasłem: być bliżej Widza.

  Organizator Polskie Studio Teatralne w Wilnie zaprasza na wyjątkową edycję festiwalu w sposób szczególny poświęconą obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

   

  W dniach 18 - 22 października na scenach teatralnych Wilna oraz rejonu Trockiego zostanie odegranych, osiem mono-spektakli teatrów z Polski, Ukrainy, Niemiec i Litwy w tym dwa spektakle premierowe „Ziuk” Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie oraz „WSTRĘT“  Jarosława Czaplińskiego w wykonaniu Teatru Polskiego im. J. I. Kraszewskiego w Żytomierzu.

   

   

  W ramach festiwalu będzie można uczestniczyć w szerokiej ofercie wydarzeń towarzyszących: wernisaż wystawy fotografii teatralnej polskiego fotografa Bartosza Frątczaka,  koncert znanej z Eurowizj Elizabeth Olshey, „spacer śladami teatralnego Wilna” z Mirosławą Naganowicz, „wieczór poezji” oraz warsztaty teatralne z Jovitą Jankelaitytė.


  Więcej informacji na: http://www.teatr-studio.lt

   

  Tegoroczny festiwal został objęty honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Stanisława Karczewskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  Projekt sfinansowany przez Fundację Pomoc Polaka na Wschodzie, ze w ramach projektu sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  photo_1920x1080px_2+

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: