close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 maja 2019

  Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy do Prezydenta-elekta Republiki Litewskiej Pana Gitanasa Nausėdy

  Warszawa, 27 maja 2019 roku

  Ekscelencjo,

   

              z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Litewskiej mam zaszczyt złożyć Panu najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i pomyślności w pełnieniu tej odpowiedzialnej i zaszczytnej misji.

   

  Ufam, że nasza współpraca pozwoli na dalsze zacieśnianie sąsiedzkich relacji oraz pogłębianie przyjaźni i współpracy między naszymi narodami. Mając nadzieję na utrzymanie wysokiej intensywności kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu, serdecznie zapraszam Pana Prezydenta do złożenia wizyty w Polsce. Jestem przekonany, że będzie ona miała istotne znaczenie dla wzmocnienia tradycyjnie dobrych stosunków między naszymi państwami.

   

  Z satysfakcją przyjmuję postrzeganie przez Pana Polski, jako ważnego partnera Litwy w obszarze ekonomii, kultury i bezpieczeństwa. Wysoko także cenię Pana gotowość do owocnego dialogu z mniejszością polską na Litwie.

   

  Jestem przekonany, że Pana prezydentura przyczyni się nie tylko do dynamicznego rozwoju naszych relacji dwustronnych, ale również do pełniejszego wykorzystania potencjału polsko-litewskiej współpracy na forum międzynarodowym, szczególnie w Unii Europejskiej i NATO. Polska i Litwa mogą razem bardzo wiele osiągnąć w działaniach na rzecz rozwoju całego regionu Europy Środkowej.

   

  Życzę Panu wszelkiej pomyślności i sukcesów w pełnieniu zaszczytnej misji Prezydenta Republiki Litewskiej. 

   

   

  Z wyrazami szacunku

   

  Andrzej Duda

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

   

  Jego Ekscelencja 

  Pan Gitanas Nausėda

  Prezydent-elekt Republiki Litewskiej

  Wilno

  Tagi: Duda

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: