close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • CYKL TURNIEJOWY PT. "BITWA INTELEKTÓW - WIEDZA O POLSCE"

 • 16 grudnia 2015

  19 drużyn, dosłownie pękająca w szwach wileńska kawiarnia „Sakwa” i niesamowite emocje – tak można podsumować kolejną Bitwę Intelektów - konkurs wiedzy o Polsce, która odbyła się 15 grudnia w Wilnie

  Witąjąca uczesniktów gry zastępca ambasadora RP na Litwie Maria Ślebioda  wyraziła zadowolenie  z faktu, że gra cieszy się coraz większą popularnością. Przypomniała o przewodnictwie Polski w  Radzie Państw Morza Bałtyckiego, z okazji którego, uczestnicy gry otrzymali świąteczne kalendarze ambasady RP w Wilnie dot. polskiej aktywności w regionie Bałtyku, związane z prezydencją RP w RPMB. Prowadzący Džiugas Kuliešius rozgrzewał drużyny nietypowymi szaradami i rebusami, które wymagały niezwykle twórczego i niestandardowego myślenia oraz zręcznego łączenia faktów. Uczestnicy musieli przypomnieć  sobie tablicę Mendelejewa, przydała się także wiedza o Polsce  z dziedziny  historii, polityki, literatury, muzyki.

   

  Zwycięskie drużyny otrzymały bilety do pokoju zagadek „NepabEXIT“ oraz inne atrakcyjne nagrody Folk Design. Dodatkowe nagrody ufundowała kawiarnia Sakwa.

   

  Gratulujemy zwycięzcom – drużynie  "Wilnoteka", która  została zwycięzcą Bitwy Intelektów,  drużynie "Kasztanka" (II miejsce) i   drużynie "PKD” (III miejsce). Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne odsłony gry!

   

  Fot. Bartosz Frątczak/Wilnoteka i Małgorzata Mozyro

   

   

  11
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak11
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak14
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak15
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak16
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak19
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak4
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak41
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak5
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak52
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak6
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak67
  bitwaintelektow_fot_BartoszFratczak8
  Bitwa-Intelektow-Sakwa-Ambasada-204
  timthumb

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: