close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • CYKL TURNIEJOWY PT. "BITWA INTELEKTÓW - WIEDZA O POLSCE"

 • 12 lutego 2015

  Wczoraj swoją wiedzę na temat Polski miało okazję sprawdzić prawie tysiąc uczestników Bitwy Intelektów.135 drużyn walczyło jednocześnie w 13 miejscach, między innymi w Wilnie (7), Kownie (2), Kłajpedzie, Szawlach, a także w… Kopenhadze. Organizatorzy postawili przed drużynami nie lada wyzwanie. Pytania były trudne i nieraz podchwytliwe. Uczestnicy udowodnili jednak, że o Polsce i Polakach wiedzą dużo i żadne pułapki intelektualne im nie straszne!

  Wczorajsza gra, w całości poświęcona Polsce, stanowiła jedną z 4-miesięcznego cyklu kilkudziesięciu gier "Ko nežino Kazys?", obfitującego w polskie akcenty i pytania, któremu w całości patronuje ambasada RP w Wilnie. Zwycięzcy całego cyklu tego sezonu pojadą zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię, które należą do największych turystycznych atrakcji Polski. Ambasada RP w Wilnie ufundowała również bilety na festiwal Open’er, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskich imprez muzycznych.

   

  Dodatkowo, dzięki gościnności Polskiego Kontyngentu Wojskowego trzy najlepsze drużyny wczorajszej edycji bitwy zostały zaproszone do bazy lotniczej w Szawlach, w której stacjonuje polska jednostka, i będą miały możliwość obejrzenia myśliwców MIG-29 z bliska.

   

  W Szawlach drużyny przywitali zastępca ambasadora RP na Litwie Maria Ślebioda oraz dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego z bazy NATO-wskiej misji Baltic Air Policing, ppłk. Piotr Iwaszko , natomiast W Wilnie zebrane w klubie „Crazy Bull” drużyny powitała dyrektor IP w Wilnie Małgorzata Kasner.

   

  Pierwsze miejsce w Lidze Bitew Intelektów "Ko nežino Kazys?" i  51 na 55 możliwych punktów zdobyła drużyna z Wilna „GAGARIN ON THE MOON”. Miejsce drugie podzieliły drużyny  „TIE TAI GERI” (Szawle) i „JOGIS47” (Wilno). Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Kopenhagi „DUOKIT PAGALVOTI”.

   

  Z niecierpliwością czekamy na ostatnie starcie Bitwy Intelektów, które odbędzie się już w maju.

  IMG_0585
  IMG_0608
  IMG_0610
  IMG_0615
  IMG_0618
  IMG_0622

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: