close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • CYKL TURNIEJOWY PT. "BITWA INTELEKTÓW - WIEDZA O POLSCE"

 • 24 września 2014

  Bitwa Intelektów – konkurs wiedzy o Polsce – do wygrania bilety na filmy w ramach Tygodnia Filmu Polskiego oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu Krystyny Jandy!

  Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Polski. Przyda się Państwu nie tylko wiedza ze szkolnych podręczników, ale też skojarzenia filmowe, literackie czy muzyczne. Zdradzamy, że część pytań dotyczyć będzie hucznie obchodzonych w tym roku w Polsce rocznic: 25-lecia transformacji demokratycznej, 15-lecia wstąpienia do NATO oraz 10-lecia wejścia do UE. W związku z obchodzoną w tym roku 100 rocznicą urodzin Jana Karskiego - polskiego emisariusza, który jako pierwszy człowiek na świecie dostarczył przywódcom Wielkich Mocarstw koalicji antyhitlerowskiej informację o niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i przedstawił dowody na zbrodniczą praktykę niemieckich okupantów oraz eksterminację Żydów, mogą się także pojawić pytania dotyczące jego życia i zasług.

   

  Przedsięwzięcie nie jest skierowane jedynie do omnibusów. Gra łączy w sobie dobrą zabawę oraz ćwiczy szare komórki. Liczy się przede wszystkim erudycja i maksimum sprytu!

  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Polsce oraz integracja ludzi młodych.

   

  Zwycięska drużyna dzięki uprzejmości Instytutu Polskiego w Wilnie zostanie nagrodzona biletami na spektakl „Danuta W”, spektaklu na podstawie książki Danuty Wałęsy, małżonki lidera Solidarności i pierwszego demokratycznie wybranego  prezydenta wolnej Polski - z Krystyną Jandą w roli głównej! Drużyna, która zdobędzie drugie miejsce otrzyma bilety na galę otwarcia Tygodnia Filmu Polskiego!  Zdobywcy trzeciego miejsca zaś otrzymają bilety na wybrany film XIV Tygodnia Filmu Polskiego.

   

  ,,Bitwa Intelektów – Wiedza o Polsce” odbędzie się już 9 października o godz. 19:00 w stołecznym pubie Sakwa (ul. M. K. Paco 1/2, Wilno). Bitwa będzie się odbywała w języku litewskim.

   

  Zgłoszenia (drużyna może liczyć maksymalnie 6 osób) prosimy przesyłać na adres: katarzyna.dzierzynska-loch@msz.gov.pl oraz malgorzata.mozyro@msz.gov.pl do 6 października br. włącznie. Warto się pospieszyć, dobra zabawa i emocje gwarantowane!

   

  Regulamin:

  /resource/d33597da-db9b-4a43-bab9-4e658538cd86:JCR

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: