close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 września 2014

  Ambasada RP w Wilnie i portal DELFI organizuje konkurs dot. wpisów o Polsce w litewskiej Wikipedii. Celem konkursu jest powiększenie zasobu haseł związanych w Polską na litewskiej Wikipedii tj. stworzenie nowych i uzupełnienie istniejących artykułów.

  Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

  1) kategoria dotycząca 3 ważnych rocznic hucznie obchodzonych w Polsce w roku 2014 - 25. rocznicy wolności, 15. Rocznicy wstąpienia do NATO oraz 10. rocznicy wstąpienia do UE.

  2) kategoria ogólne (bez ograniczeń, jedynym kryterium będzie tematyka związana z Polską) na najlepszy/największej ilości artykułów związanych z Polską, opublikowany na litewskich stronach Wikipedii.

   

  Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzyć i/lub uzupełnić i/lub przetłumaczyć na język litewski artykuły dotyczące Polski. Hasła zgłaszane do konkursu będą musiały być bezpośrednio związane z Polską, np. dotyczyć znanych Polaków, polskiej kultury, nauki, tradycji, historii etc. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w największym stopniu przyczyni się do rozwoju haseł związanych w Polską na Wikipedii  - przede wszystkim pod względem merytorycznym, w mniejszym stopniu, ale też  brany będzie pod uwagę wkład objętościowy.

   

  Konkurs POLISH LT.WIKIPEDIA

  Regulamin konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest Ambasada RP w Wilnie.

  2. Celem konkursu jest stworzenie nowych i uzupełnienie istniejących artykułów dotyczących Polski w litewskiej Wikipedii.

  3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do konkursu i przesłanie linków do stworzonych i/lub uzupełnionych i/lub przetłumaczonych przez siebie artykułów wraz z nazwą użytkownika i adresem pocztowym na adres e-mailowy malgorzata.mozyro@msz.gov.pl (w tytule „Konkurs - Wikipedia) do dnia 14 listopada  br.  (włącznie).

  4. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie posługujące się biegle językiem litewskim. Dopuszczana jest praca w dwuosobowych zespołach.

  5. Konkurs odbędzie się w okresie 15 września  – 14 listopada 2014 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nie później niż w ciągu dwóch tygodni od daty zamkniecia konkursu na stronie internetowej Ambasady RP w Wilnie http://www.wilno.msz.gov.pl/lt/wilno_lt_a_18

  6. Do konkursu można zgłaszać: nowo utworzone hasła, uzupełnione i/lub poprawione hasła wcześniej istniejące, rozbudowane zalążki artykułów oraz tłumaczenie haseł z innych wersji językowych Wikipedii.

  7. Hasła zgłaszane do konkursu muszą być bezpośrednio związane z Polską, np. dotyczyć znanych Polaków, polskiej kultury, nauki, tradycji, historii etc. Ambasada RP w Wilnie zastrzega sobie prawo do odrzucenia haseł niezwiązanych, lub związanych w minimalnym stopniu z Polską.

  8. Artykuły zgłaszane do konkursu muszą być napisane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Wikipedii, w szczególności:

  - być udostępniane zgodnie z licencjami Creative Commons,

  - być weryfikowalne,

  - być bezstronne i przedstawiać wszystkie punkty widzenia.

  9. Pod uwagę będą brane jedynie artykuły edytowane z kont zgłoszonych do udziału w konkursie.

  10. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w największym stopniu przyczyni się do rozwoju haseł związanych w Polską na litewskiej Wikipedii tj. stworzy najwięcej nowych artykułów i/lub w istotny sposób rozwinie artykuły już istniejące.

  11. Ambasada RP w Wilnie  zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród za szczególnie starannie opracowane hasła.

  12. W ocenie zgłoszeń brane pod uwagę będą zarówno treść artykułów jak i ich forma, która musi być zgodna z zaleceniami formatowania haseł na Wikipedii, bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.

  13. Główną nagrodą w konkursie (w obu kategoriach)  jest wycieczka dla dwóch osób na jeden weekend do Warszawy, Krakowa lub Gdańska,  która obejmuje przelot samolotem i zakwaterowanie w hotelu.  Zwycięzcy obu kategorii konkursowych w ciągu dwóch tygodni od dnia ogłoszenia wyników konkursu będą zobligowani do zgłoszenia danych osób podróżujących i dogodnych dla siebie  terminów przelotów, abyśmy mogli zakupić bilety lotnicze i zarezerwować hotel (dla dwóch osób na dwie noce w okresie weekendu (od piątku do niedzieli), ze śniadaniem).

  14. Dodatkowe nagrody stanowią: za II miejsce tablet; za III miejsce – książki i albumy o Polsce, płyty CD z polską muzyką.

  15. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków niniejszego regulaminu.

  Tagi: Wikipedia

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: