close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 stycznia 2017

  Ambasada ogłasza konkurs POLSKIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ NA LITWIE – CMENTARZE WOJSKOWE, GROBY ŻOŁNIERSKIE, POMNIKI, UPAMIĘTNIENIA. Weź udział i wygraj wyjazd do Polski!

  Nie sposób zliczyć rozsianych po Litwie  polskich miejsc pamięci narodowej związanych z działaniami zbrojnymi, zrywami powstańczymi, udziałem w wojnach. Wiele grobów ludzi znanych i zasłużonych nie przetrwało, o wielu nawet nie zachowała się pamięć. Dbając o to, aby te ważne dla polskiej pamięci narodowej miejsca przetrwały,  Ambasada  na swej stronie internetowej uruchomiła KATALOG POLSKICH MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ NA LITWIE – CMENTARZE WOJSKOWE, GROBY ŻOŁNIERSKIE, POMNIKI, UPAMIĘTNIENIA.

  Korzystając z różnych źródeł, życzliwie nam udostępnionych oraz własnych, udało się już udokumentować ponad  200 miejsc walk, cmentarzy  i grobów polskich żołnierzy. Dzięki staraniom Państwa, którzy aktywnie nadsyłacie zdjęcia i opisy grobów,  lista ta jest ciągle uzupełniana.

   

  Aby Państwa starania zostały słusznie  nagrodzone, Ambasada postanowiła dodatkowo ogłosić konkurs!

   

   

   

   

   

   

  REGULAMIN KONKURSU  POLSKIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ NA LITWIE – CMENTARZE WOJSKOWE, GROBY ŻOŁNIERSKIE, POMNIKI, UPAMIĘTNIENIA:

  1. Organizatorem Konkursu jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Litwie.
  2. Zakończenie przyjmowania prac konkursowych nastąpi 31 sierpnia 2017 roku.  Decyduje data stempla pocztowego lub wysłania wiadomości e-mail.
  3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie na adres wilno.amb.wk@msz.gov.pl  lub korespondencyjnie: Ambasada RP w Wilnie, Smelio 20A, LT-10323 Vilnius informacji o polskich miejscach pamięci na Litwie. Może to być zarówno uzupełnienie informacji, która już została w katalogu zawarta i ewentualnie dosłanie nam zdjęć wymienionych tam grobów, ale szczególnie zależy nam na informacji o miejscach i obiektach, których nie znamy
   i których na razie nie ma w katalogu. W takich sytuacjach prosilibyśmy o zdjęcia, lokalizację oraz  jak najwięcej informacji. Mile widziane byłyby także  życiorysy poległych żołnierzy oraz wszystkie inne informacje i komentarze o polskich miejscach pamięci.
  4. W konkursie mogą brać udział zarówno osoby indywidualne lub grupy zrzeszonych osób, uczniowie lub całe klasy pracując grupowo z nauczycielem lub samodzielnie.
  5. W konkursie biorą udział również prace nadesłane do Ambasady  przed rozpoczęciem się konkursu.
  6. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi.
  7. Prace zgłoszone na konkurs nie będą zwracane i pozostaną w zbiorach katalogu ambasady.  
  8. Na pracach należy umieścić informacje o autorze/autorach: tytuł pracy, imię i nazwisko, wiek, imię i nazwisko opiekuna / nauczyciela, nr telefonu, nazwę i adres szkoły oraz adres e-mail.
  9. O przyznaniu nagród i zwycięzcach decyduje  Jury Konkursowe w  składzie przedstawicieli Ambasady oraz osób zaproszonych (historyków, kombatantów).
  10. Przyznane zostaną nagrody:
  • Nagroda główna  - weekendowa wycieczka do Polski dla uczestnika/ów (dla osób prywatnych – maksymalnie 4-osobowa grupa, dla klas – maksymalnie 15 -osobowa grupa),  których prace Jury uzna za wyjątkowe i szczególnie cenne.
  • Nagrody  pocieszenia – za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w konkursie rozdane zostaną nagrody ufundowane przez Ambasadę

  11. Zgłoszenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z zapewnieniem uczestnika, że nie narusza ona praw autorskich osób trzecich i wyrażeniem zgody na publikację zdjęć i treści.

   

  Pliki do pobrania:

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: